Liofilizacja to jedna z najzdrowszych i najbardziej efektywnych metod konserwacji żywności. Produkty liofilizowane zachowują pełnię wartości odżywczych: tę samą ilość białek, tłuszczów, cukrów, witamin, mikro- i makroelementów, co odpowiedniki świeże. Liofilizacja owoców, warzyw i innych produktów spożywczych polega, mówiąc najprościej, na suszeniu przez mrożenie. W specjalnym procesie technologicznym z produktu zamrożonego usuwa się wodę, bez procesu skraplania. Wymagane są do tego odpowiednie warunki, w postaci obniżonej temperatury i zmniejszonego ciśnienia.

Jedzenie liofilizowane posiada wydłużony termin przydatności do spożycia, jest lekkie, łatwe w transporcie i przechowywaniu. Dlatego początkowo sięgało po nią głównie wojsko i kosmonauci. Obecnie to żywność, która dobrze sprawdza się w codziennej diecie każdego z nas. Liofilizat borówki amerykańskiej to idealny dodatek do dietetycznych koktajli, deserów i dań. Sprawdza się także w roli samodzielnej przekąski. Dzięki procesowi liofilizacji możemy cieszyć się z prozdrowotnych właściwości borówki przez cały rok.

Borówka liofilizowana dostępna jest w dwóch postaciach: całych owoców i proszku. Bez względu na to, jaki produkt wybierzesz, możesz być pewnym zachowania wszystkich witamin i minerałów dostępnych w świeżych owocach. Niska masa produktu, łatwość przechowywania i długi termin przydatności do spożycia sprawiają, że tego rodzaju produkty z powodzeniem zastąpią mrożonki i owoce sprowadzane z innych krajów poza sezonem.

Liofilizacji bez przeszkód mogą być poddawane owoce i warzywa z upraw ekologicznych. Produkty te mogą być spożywane także przez dzieci. Stosuj je jako dodatek do dań w codziennym jadłospisie, jeśli chcesz żyć zdrowo i w zgodzie z naturą.